Достапни линкови

logo-print

Промени на границите на Косово би биле опасни за регионот, изјави Древс


Командантот на КФОР, германскиот генерал Ерхард Древс, оцени дека промените на границите на Косово можат да доведат до нови поделби на Балканот, што би било закана за мирот и стабилноста во регионот. На церемонијата на смената на командата на борбената единица Запад, Древс им порача на жителите на Косово да не се вртат кон минатото и да работат и мислат за европската интеграција како најдобар пат за иднината на земјата.
XS
SM
MD
LG