Достапни линкови

logo-print

Полицијата во Индонезија го забрани концерот на Лејди Гага


Полицијата во Индонезија денеска соопшти дека не дала дозвола за одржување на предвидениот концерт на американската мега ѕвезда Лејди Гага поради несогласувањата на конзервативните муслимански групи во земјата. Исламистичките групи во Индонезија се заканија дека ќе го спречат концерот на Лејди Гага, кој беше предвиден за 3-ти јуни, оценувајки дека таа ги промовира ѓаволот и хомосексуалноста. Според локалните медиуми, за концерот веќе биле продадени над 30.000 билети.
XS
SM
MD
LG