Достапни линкови

logo-print

Пакистан повторно ќе ја отвори границата за НАТО?


Пакистанските лидери денеска ќе дискутираат дали повторно да ја отворат границата за конвоите за снабдување на НАТО во Авганистан. Пакистанскиот министер за надворешни работи Хина Рабани Кар оцени дека е време да се оди напред во односите со Соединетите Држави. Пакистан ја затвори рутата за снабдување на НАТО откако во ноември минатата година при американски воздушен напад, по грешка беа убиени 24-ца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG