Достапни линкови

logo-print

Груевски на средба со кинескиот колега Џиабао


Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Пекинг ќе се сретне со неговиот кинески колега Вен Џиабао. Владината економска делегација предводена од вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски ќе присуствува на бизнис форум во градот Ченгду.
Можностите за инвестирање во Македонија ќе бидат претставени и во Шангај и Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG