Достапни линкови

logo-print

Самит на Организацијата на Договорот за колективна безбедност


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин ќе биде домаќин на два Самита за одбележувањето на годишнината на Организацијата на Договорот за колективна безбедност и на неформалната средба на лидерите на организацијата. Самитот е посветен на 20 годишнината од потпишување на договорот и на 10 годишнината од воспоставувањето на организацијата.
Според кабинетот на претседателот сите земји членки ќе бидат присутни, меѓу кои и узбекистанскиот лидер Ислам Каримов.
XS
SM
MD
LG