Достапни линкови

logo-print

Иран ќе лансира сателит


Шефот на вселенската програма на Иран Мехди Фарахи

Шефот на вселенската програма на Иран Мехди Фарахи

Иранската новинска агенција ИРНА го цитираше шефот на вселенската програма Мехди Фарахи кој изјавил дека земјата планира да лансира нов сателит на 23 мај.
Во меѓувреме Иран и ОН вчера во Виена ги започнаа разговорите за нуклеарната програма на исламската република. Разговорите траеа пет часа, а двете страни по средбата не дадоа коментар.
XS
SM
MD
LG