Достапни линкови

logo-print

Деветмина загинати во бомбашки напад во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека девет луѓе биле убиени во денешната експлозија на бомба во еден пазар во провинцијата Фаријаб. Се прецизира дека сите жртви биле цивили. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но властите веднаш ги обвинија талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG