Достапни линкови

logo-print

Шестмина преживеани во авионска несреќа во Непал


Непал

Непал

Властите во Непал соопштија дека шест лица го преживеале денешното уривање на еден авион во северниот дел на Хималаите. Авионот во кој имало дваесетина луѓе се урнал во моментот кога се обидувал да слета на аеродромот Џомсом. Во тек е истрагата за причините на несреќата.
XS
SM
MD
LG