Достапни линкови

logo-print

Во Пекинг форум за привлекување инвестиции во Македонија


Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Пекинг ќе се обрати на бизнис форумот во рамките на неговата посета на Кина. Најавено е дека ќе биде потпишан меморандум за разбирање меѓу Агенцијата за странски инвестиции и поттикнување на извозот и Кинескиот совет за промоција на меѓународната трговија и соработка. Македонската делегација предводена од премиерот ќе оствари средба и со премиерот на Кина Вен Џиабао и ќе се обрати на бизнис форуми за привлекување странски инвестиции и претставување на можностите за инвестирање во Македонија во Пекинг, Ченгду, Шангај и Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG