Достапни линкови

logo-print

Три деца загинаа во сообраќајка во Русија


Најмалку три деца загинале во сообраќајна несреќа утринава во јужниот дел на Русија, јавија властите. Училишен автобус полн со деца излетал од патот во селото Иноземтсево во регионот Ставропол. До несреќата дошло кога автобусот се обидел да претекне камион, велат од локалната полиција. Возачот на камионот не забавил поради што училишниот автобус излетал од патот во длабока бездна.
XS
SM
MD
LG