Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на настрадани во невремето во Кина


Бројот на настрадани во невремето во планинскиот регион во северозападна Кина се искачи на 40 лица. Новинската агенција Зинхуа јавува дека 18 лица се водат за исчезнати како и дека во областа има прекин на телекомуникациските системи и доставата на струја. Медиумите јавија дека вчеравечер 30,000 лица биле евакуирани од областа Минксиан во провинцијата Гансу.
XS
SM
MD
LG