Достапни линкови

logo-print

Последен обид за формирање грчка влада


Грчките политички лидери денеска ќе имаат последен обид за формирање на коалициска влада. Прњетседателот Карлос Папуљас ги повика лидерите на разговори но аналитичарите не очекуваат продвижување на работите. Последниот обид за формирање влада пропадна во петокот, откако лидерот на Пасок беше спречен во обидот од радикалната левичарска партија. Доколку денешните псоледни разговори не покажат резултати, претседателот ќе мора да свика нови избори.
XS
SM
MD
LG