Достапни линкови

logo-print

Николиќ размислува да се повлече од претседателската трка


Лидерот на Српската напредна партија (СНС), Томислав Николиќ.

Лидерот на Српската напредна партија (СНС), Томислав Николиќ.

Лидерот на Српската напредна партија (СНС), Томислав Николиќ денеска најави дека од утре партијата ќе започне со организирање протести ширум Србија поради, како што рече, „изборна кражба“, нагласувајќи дека во текот на утрешниот ден ќе реши и дали ќе се повлече од вториот круг на претседателските избори. Тој не ги признава резултатите од изборите од 6 мај и ги смета за незаконски. Николиќ рече дека е „се поблиску до одлуката“ воопшто да не учествува во вториот изборен круг, бидејќи, како што рече, со учеството би и дал легитимитет на изборната кражба“
XS
SM
MD
LG