Достапни линкови

logo-print

Лукашченко го разреши министерот за внатрешни работи


Анатоли Кулијашу

Анатоли Кулијашу

Белорускиот претседател Александар Лукашенко го разреши министерот за внатрешни работи Анатоли Кулијашу кој ги надгледуваше операциите на безбедносните сили во справувањето со протестите на политичките опоненти по изборите во 2010 година кога Лукашенко по четврти пат стана претседател. Кулијашу е меѓу белоруските официјални претставници на кои Брисел им забрани да патуваат во Европската унија.
XS
SM
MD
LG