Достапни линкови

logo-print

Литванската претседателка ја посети Тимошенко


Литванската претседателка Далија Грибаускаите

Литванската претседателка Далија Грибаускаите

Литванската претседателка Далија Грибаускаите денеска ја посети поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко која лежи во болница во Харков. Тимошенко која отслужува казна затвор од седум години поради злуоупотреба на функцијата пред два дена беше префрлена во болница поради болки во грбот. По средбата Грибаускаите издаде соопштение во кое вели дека довербата на Европската унија во Украина исчезнува и оти на украинците е да избреат дали сакаат соработка со Европа или самоизолација.
XS
SM
MD
LG