Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат консултациите за нова грчка влада


Евангелос Венизелос

Евангелос Венизелос

Лидерот на ПАСОК, Евангелос Венизелос вечер ќе се сретне со претседателот на Коалицијата на радикалната левица Сириза Алексис Ципрас. Венизелос синоќа се сретна со лидерот на Демократската левица Фотис Кувелис, а денеска раговараше со лидерот на Нова демократија Адонис Самарас. Кувелис пред парламентарната група на Демократската левица изјави дека нема да учествува во владата на ПАСОК и на Нова демократија и повтори дека тој се залага за широка коалиција, но под услов да учествува и Сириза.
XS
SM
MD
LG