Достапни линкови

logo-print

Нови протести против акцијата Монструм


Повеќе од 5 илјади Албанци, главно млади, денеска протестираа во Скопје, против полициската акција „Монструм“, во врска со апсењата за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро од 12 април. Освен помали инциденти, протестите главно поминаа мирно.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG