Достапни линкови

logo-print

Брејвик гаѓан со чевел во судницата


Денешното рочиште во судот Осло против масовниот убиец Андерс Брејвик беше нарушено кога еден посматрач фрли со чевел кон него, извикувајки, - го уби брат ми, оди во пеколот. Посматрачот беше исфрлен од судот. До инцидентот дојде кога биле изнесувани доказите за последните 12 убиени од вкупно 69, колку што уби Брејвик на островот Утоја во јули 2011-та.
XS
SM
MD
LG