Достапни линкови

logo-print

Сиријската опозиција бара меѓународна истрага за нападите во Дамаск


Дамаск, 10.05.2012.

Дамаск, 10.05.2012.

Сиријските опозициски бунтовници денеска побара меѓународна истрага за вчерашните два бомбашки напада во Дамаск во кој загинаа најмалку 55 луѓе, додека 370 беа ранети. Според нивните наводи, владата на претседателот Башар ал Асад се обидува да го уништи планот за запирање на повеќемесечните насилства во Сирија на специјалниот пратеник Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG