Достапни линкови

logo-print

Напаѓач во авганистанска униформа убил војник на НАТО


Мисијата на НАТО во Авганистан соопшти дека напаѓач облечен во униформа на авганистанската армија убил еден војник на НАТО во источниот дел на Авганистан. Во соопштението не се наведува националноста на убиениот војник. Ова е еден од серијата напади на луѓе, облечени во авганистанска униформа, врз војници на Алијансата што се случија во изминативе месеци.
XS
SM
MD
LG