Достапни линкови

logo-print

Принцот Чарлс на Би Би Си читал прогноза за времето


Принцот Чарлс на Би Би Си

Принцот Чарлс на Би Би Си

Принцот Чарлс, наследникот на британскиот престол неочекувано се појави на телевизијата Би Би Си и по вестите прочита временска прогноза. Тој и неговата сопруга Камила го посетија студиото на Би Би Си во Глазгов по повод шеесет годишнината од постоењето на ова студио во Шкотска.
XS
SM
MD
LG