Достапни линкови

logo-print

Во Египет историска дебата меѓу претседателски кандидати


Амр Муса

Амр Муса

Во Египет за прв пат досега се одржа телевизиска дебата меѓу двајцата главни кандидати, од 13 колку што ќе учествуваат на претседателските избори: поранешниот министер за надворешни работи Амр Муса и Абдел Монеим Абол Фотух. На изборите кои треба да се одржат за две недели се гледа како на последна етапа од транзицијата на власта од страна на војската која ја зеде контролата во земјата по соборувањето на претседателот Хосни Мубарак пред 15 месеци.
XS
SM
MD
LG