Достапни линкови

logo-print

Во Загреб продолжува судењето на Иво Санадер


Пред Жупанискиот суд во Загреб денеска треба да продолжи судењето на поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер.Тој се товари дека земал 10 милиони евра мито од Мол-Унгарска нафтена компанија, за преземање на управувањето со Ина, како и за воено профитерство, односно земање речиси половина милион евра провизија за кредит од Хип банката.
XS
SM
MD
LG