Достапни линкови

logo-print

Тимошенко го прекина штрајкот со глад


амбулантното возило во кое се превезуваше Тимошенко

амбулантното возило во кое се превезуваше Тимошенко

Германскиот неуролог Лутц Хармс, кој во Каркив ја лекува екс-премиерката на Украина, изјави дека Јулија Тимошенко го прекинала штрајкот со глад по речиси три недели. Докторот дополни дека на Тимошенко ќе и биде потребен еден месец за да се опорави од гладувањето. Екс-премиерката, која отслужува седумгодишна казна затвор поради злоупотреба на службената должност, денеска беше префрлена во болница. Таа го започна штрајкот со глад на 20 април, одбивајки медицинска помош од украински лекари.
XS
SM
MD
LG