Достапни линкови

logo-print

САД помагаат во изградба на шест објекти во Киргистан


Соединетите американски држави помагаат при изградбата на шест објекти за граничната полиција во Киргистан, потврди шефот на полицијата во земјата. Станува збор за бараки за пограничната патрола, регионален центар и нови премини. Службеник на американската амбасада во Киргистан ја потврди информацијата за Радио Слободна Европа. За сега нема планови за стационирање на американски војници во пограничната област на Киргистан.
XS
SM
MD
LG