Достапни линкови

logo-print

17 загинати при пожар во продавница на Филипини


17 лица загинале при пожар во една продавница за облека во градот Бутуан на Филипините. Најголемиот број од жртвите биле жени кои работеле во продавницата, но и спиеле таму. Причините за пожарот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG