Достапни линкови

logo-print

Уапсени двајца осомничени за шпионажа во Авганистан


Авганистанските власти уапсиле двајца осомничени за шпионажа за Иран и организација на терористички напади во Авганистан. Авганистанскиот сервис на Радио Слободна Европа доби видео касета од неидентификуван разузнавач на која се евидентирани изјавите на двајцата затвореници. Тие велат дека биле обучени од иранската Револуционерна гарда и биле испратени во Авганистан да извршуваат напади и да собираат информации.
XS
SM
MD
LG