Достапни линкови

logo-print

Експлозија на универзитетот во Истанбул


Турската државна новинска агенција јави дека тројца се повредени во експлозија на Универзитетот во Истанбул. Експлозијата настанала во еден од тоалетите на универзитетскиот кампус. Тројцата хоспитализирани повредени се надвор од животна опасност. Засега не се познати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG