Достапни линкови

logo-print

Клинтон бара од Пакистан порешителна битка со тероризмот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и индискиот премиер Манмохан Синг, Њу Делхи, 07.05.2012.

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и индискиот премиер Манмохан Синг, Њу Делхи, 07.05.2012.

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон на крајот од дводневната посета на Индија го повика Пакистан да преземе порешителни потези за справување со милитантите во таа земја. ,,Владата во Исламабад мора да обезбеди пакистанската територија да не се користи за напади на терористите не само во земјата, туку и во странство,, изјави Клинтон, додавајќи дека терористите досега убиле над 30 илјади пакистанци.
XS
SM
MD
LG