Достапни линкови

logo-print

Амбасадорот на САД во Пакистан ја напушта функцијата


Камерон Мантер

Камерон Мантер

Американскиот амабасадор во Пакистан Камерон Мантер планира да се замине од функцијата до крајот на годинава. Тој на оваа позиција беше од октомври 2010 година и, како што е соопштено, заминува на негово барање. Агенцијата Ројтерс јавува дека тој ќе биде заменет од Ричард Олсон, човекот кој сега ги надгледува американските економски активности во Авганистан.
XS
SM
MD
LG