Достапни линкови

logo-print

Застрелан директор на нуклеарна компанија во Италија


Непознати напаѓачи застрелале директор на компанија за нуклеарна енергија во Италија. Роберто Адинолфи бил застрелан во ногата пред домот во Геноа. Нападнатиот е во болница со скршеница на коленото. Случајот наликува на нападите на терористичката група наречена Црвена Бригада која беше најактивна во седумдесетите и осумдесетите. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG