Достапни линкови

logo-print

Тројца војници на НАТО загинаа во Авганистан


Командата на НАТО во Авганистан соопшти дека тројца припадници на алијансата загинале во експлозија на импровизирана бомба во источниот дел на земјата. Во соопштението од ИСАФ не се наведува каде се случил нападот нити пак се споменува националноста на загинатите војници. Заклучно со овој инцидент, бројот на загинати војници на ИСАФ во Авганистан е 142. Инаку, авганистанската влада ја критикуваше талибанската најва за пролетна офанзива, нарекувајки ја неисламска и кукавичка.
XS
SM
MD
LG