Достапни линкови

logo-print

ЕУ ги поздрави мирните избори во Србија


Европската унија ги честиташе „слободните и мирни парламентарни и претседателски избори во Србија“. Портпарол на шефот за надворешна политика на унијата Кетрин Ештон испрати честитки и до ОБСЕ за помагање на изборниот процес во областите со мнозинство српско население во Косово. Во вториот круг гласање за претседателските избори, кој ќе се одржи на 20 мај, се влезени актуелниот претседател на Србија Борис Тадиќ и неговиот противкандидат Томислав Николиќ.
XS
SM
MD
LG