Достапни линкови

logo-print

Најмалку 26 настрадани во поплава во Авганистан


Властите во Авганистан соопштија дека најмалку 26 лица настрадале повеќе од 100 се водат за исчезнати во поплава во северот на земјата. Поплавите се предизвикани од обилни врнежи и ги зафатија селата во областа Дех Мардан. Надлежните велат дека повеќето жртви се жени и деца кои присуствувале на свадбена прослава. Спасувачки екипи трагаат по исчезнатите.
XS
SM
MD
LG