Достапни линкови

logo-print

Чаша за чај на Леди Гага продадена за 75 илјади долари


Чаша за чај, користена само еднаш од поп звездата Леди Гага е продадена на аукција за 6 милиони јени, односно 75 илјади долари како дел од добротворна акција за младите јапонски глумци кои студираат во Америка.
На чашата беше отсликан бакнежот на Леди Гага, која ја посети Јапонија 10 недели по земјотресот во Март 2011 за да ги охрабри напорите за обнова на Јапонија.
XS
SM
MD
LG