Достапни линкови

logo-print

Убиен војник на НАТО во Авганистан


НАТО војници во Авганистан

НАТО војници во Авганистан

НАТО соопшти дека еден напаѓач облечен во авганистанска воена униформа отворил оган кон меѓународните сили во јужниот дел на земјата. Странските војници успеале да го застрелаат напаѓачот, при што и еден војник го загубил животот. Според соопштението, истрагата за случајот е во тек.
Се уште не се знае националноста на убиениот војник.
XS
SM
MD
LG