Достапни линкови

Јанкуловска: Никој не може да се крие зад никаква припадност


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Никој не може да се крие зад никаква припадност, криминалот е криминал и за него сите одговараат еднакво пред законот, рече министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, коментирајќи ги реакциите на дел од албанските партии и протестите против апсењето за случајот Смилковци. „ Можам на сите да им порачам дека ќе продолжиме да дејствуваме на ист начин и никој не смее и не може да се крие зад никаква припадност и зад никакви други сопствени видувања доколку направил криминал, изјави Јанкуловска.
XS
SM
MD
LG