Достапни линкови

logo-print

Клинтон ќе бара намален увоз на иранска нафта во Индија


Високорангиран американски државен службеник вели дека американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе бара намалување на увозот на иранска нафта во Индија за време на дводневната посета на земјата. Службеникот, кој патува со Клинтон, дополнува дека барањето за намалување на увозот на иранска нафта во Индија ќе биде на врвот на агендата на државниот секретар на САД. Индија има големи побарувања за енергенси поради рапидниот раст на земјата.
XS
SM
MD
LG