Достапни линкови

logo-print

Втор круг гласање на претседателските избори во Франција


Вториот круг гласање се одржува денеска во претседателските избори во Франција. Предизборните анкети му даваат предност на кандидатот на социјалистите Франсоа Оланд, но актуелниот шеф на државата Никола Саркози ја намали разликата во изминативе неколку дена. Во текот на кампањите се дискутираа стравувањата за зголемување на невработеноста, имиграцијата и економската иднина на Франција.
XS
SM
MD
LG