Достапни линкови

logo-print

Саудиска Арабија го врати амбасадорот во Египет


Амбасадорот Ахмед Абдулазиз Катан

Амбасадорот Ахмед Абдулазиз Катан

Амбасадорот на Саудиска Арабија во Египет се врати денеска во Каиро. Амбасадорот Ахмед Абдулазиз Катан беше отповикан пред една недела поради дипломатскиот спор меѓу двете земји, по протестите во Каиро против апсењето на египетски адвокат во Саудиска Арабија.
Саудиските власти соопштија дека адвокатот Ахмед ал Гизави бил притворен на 17 април под сомнение дека пренесувал дрога.
XS
SM
MD
LG