Достапни линкови

logo-print

Обама повика на градење на американската нација


Амриканскиот претседател Барак Обама

Амриканскиот претседател Барак Обама

Амeриканскиот претседател Барак Обама денеска порача дека земјата треба да се фокусира на градење на нацијата по деценија од војната во Авганистан. Во неговото неделно обраќање Обама ја резимираше неговата посета на Авганистан, каде го потиша договорот за стратегиско партнерство со претседателот Хамид Карзаи и ја одбележа годишнината од убиството на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен. Првите официјални митинзи на претседателската кампања на Обама ќе бидат одржани во Охајо и Вирџинија во наредната сабота.
XS
SM
MD
LG