Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон од Пекинг замина за Бангладеш


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска си замина од Пекинг а кинескиот дисидент Чен Гуангченг не отпатува со неа како што се шпекулираше. Чен останал во болница во Пекинг, а неговите подржувачи не можат да го посетат. Кинеските власти ветија дека ќе му дозволат на Чен да замине на студии во САД.
Инаку, Хилари Клинтон од Пекинг замина во посета на Бангладеш каде што ќе разговара со лидерите на таа земја, но и со опозицијата за унапредувањето на односите меѓу двете држави.
XS
SM
MD
LG