Достапни линкови

logo-print

Во Србија уапсени петмина албанци за воени злосторства


Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дациќ

Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дациќ

Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дациќ на денешната прес конференција во Врање соопшти дека полицијата изутрината на југот на Србија уапсила осум лица, од кои петмина се товарат за воени злосторства врз цивили. Станува збор за етнички албанци. Акцијата била изведена по налог на Обвинителството за воени злосторства, а двајца од уапсените пружале отпор, изјави министерот Дациќ.
XS
SM
MD
LG