Достапни линкови

logo-print

Единаесетмина загинале во Египет


Првичните информации беа дека пет лица загинале во немирите

Првичните информации беа дека пет лица загинале во немирите

Властите во Египет соопштија дека единаесетмина загинале во немирите во близина на министерството за одбрана во Каиро изутринава. Инцидентот настана откако неидентификувани лица ги нападнаа насобраните демонстранти кои бараат крај на военото владеење во земјата. Многумина демонстранти тврдат дека напаѓачите се поранешни претседателски кандидати кои биле дисквалификувани. Двајца други претседателски кандидати привремено ги суспендираа кандидатурите во знак на солидаризирање.
XS
SM
MD
LG