Достапни линкови

logo-print

Еврокомесарот Филе утре во посета на Албанија


Штефан Филе

Штефан Филе

Комесарот за проширување на Европската Унија Штефан Филе утре ќе престојува во официјална посета на Тирана, за време на која се предвидени средби со албанскиот државен врв.Филе ќе се сретне со претседателот Бамир Топи, со премиерот Сали Бериша, со шефот на дипломатијата и вицепремиер Едмонд Хаџинасто и со претседателката на Парламентот Јозефина Топали.
XS
SM
MD
LG