Достапни линкови

logo-print

Петмина убиени во протестите во Египет


Каиро

Каиро

Египетската полиција соопшти дека петмина демонстранти биле убиени откако денеска неколку вооружени луѓе ги нападнале во близина на зградата на министерството за одбрана во Каиро. Демонстрантите веќе неколку денови протестираат против воените власти. Повеќето од нив се приврзаници на ултраконзервативниот исламистички кандидат на претседателските избори кој е исфрлен од трката поради тоа што покрај египетско имал и американско државјанство.
XS
SM
MD
LG