Достапни линкови

logo-print

Првомајкси протести во Албанија


Конфедерацијата на синдикатите на Албанија денеска организираше протест пред владата во Тирана по повод меѓународниот ден на трудот Први Мај. Претседателот на организацијата Кол Никола во своето обраќање посебно се задржал на, како што рекол, алармантниот број на невработени кој постојано се зголемува. Според него, многу работници се отпуштени бидејќи во процесот на приватизација на значајни објкети не бил консултиран синдикатот.
XS
SM
MD
LG