Достапни линкови

logo-print

Бродска несреќа во реката Брамапутра во Индија


Брамапутра

Брамапутра

Преставник на индиските власти соопшти дека се откриени 103 тела во реката Брамапутра по бродската несреќа која се случи синоќа.
На бродот имало 350 патници, од кои над 100 биле спасени, а 100 тина се водат за исчезнати.
Причина за несреќата, според властите, биле лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG