Достапни линкови

logo-print

Клинтон во Пекинг ќе разговара за човековите права


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека во Пекинг со кинеските официјални претставници ќе разговара на теми поврзани со човековите права, за време на Американско - Кинескиот стратегиски и економски дијалог што ќе се одржи подоцна во текот на оваа недела.
Пред да отпатува Клинтон во Вашингтон рече дека меѓу Кина и САД има прашања во областа на човековите права за кои не се согласуваат.
XS
SM
MD
LG