Достапни линкови

logo-print

Саркози најави тужба против интернет портал


Францускиот претседател Николас Саркози најави тужба против интернет сајт кој јави дека кандидатот добил понуда за финансирање на кампањата од Муамар Гадафи, за време на неговата прва кандидатура во 2007 година. Интернет порталот „Медиапарт“ тврди дека има документ потпишан од некогашниот шеф на либиската разузнавачка служба Муса Куса, со кој се нуди финансирање на кампањата со износ од 66 милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG